Odkurzacze przemysłowe
i specjalistyczne
Infolinia
Odkurzacze Heavy i Industry - grupa do zadań specjalnych Odkurzacze przemysłowe do stref zagrożonych wybuchem Odkurzacze przemysłowe do zanieczyszczeń pylistych
Menu

Innowacyjny system
Innowacyjny system iclean
Innowacyjny system

Turbina bocznokanałowa

Odkurzacz przemysłowy Heavy STD 4000 ATEX 21

Zalety odkurzacza:

  • Cyklonowy system opadania zanieczyszczeń,
  • Wzmocniony powłoką aluminiową filtr zmywalny o powierzani 22000cm²,
  • Przystosowany do zbierania zabrudzeń gorących,
  • Stopień ochrony przeciwporażeniowej IP65
  • Automatyczne otrząsanie filtra.

Zastosowanie:

Parametry -
Moc [kW] 3,4
Zasilenie [V] 400 50-60 Hz
Przepływ [m3/h] 320
Podciśnienie [mBar] 320
Pojemność [l] 75
Wymiary [cm] 80 x 60 x 165
Waga [kg] 90
 
 
BUDOWA I ZASTOSOWANIE
Odkurzacz serii Heavy STD 4000 Atex 21 to odkurzacz przemysłowy do zbierania zanieczyszczeń suchych w strefach zagrożonych wybuchem – ATEX 21/ 22- II 2 GD / 3 GD. Odkurzacz przeznaczony jest do prac w środowisku dużego zapylenia. Heavy STD 4000 Atex 21 skierowany jest wszędzie tam, gdzie wymagane jest użycie odkurzaczy o wysokich parametrach przepływu powietrza i podciśnienia do zbierania zabierania zabrudzeń suchych.

SYSTEM FILTRACJI I INNOWACYJNE PATENTY

System rotacyjnego opadania brudu gwarantuje bardzo niski poziom zanieczyszczenia filtra. Nawet przy zasysaniu takich zabrudzeń jak talk czy wapno 99% pyłu opada na dno zbiornika. Dodatkowo, wielkopowierzchniowy filtr typu cartridge pokryty warstwą aluminium o powierzchni 22000 cm² zbudowany jest w kapturze ze stali nierdzewnej a skuteczność filtracji powietrza wynosi 1 mikron. Na życzenie klienta istnieje możliwość wbudowania filtra HEPA – klasa H. Opatentowany podwójny, mechaniczny i pneumatyczny system oczyszczania filtra powietrza POWER SHAKE pozwala na automatyczne oczyszczanie go bez konieczności użycia siły operatora lub ściągania głowicy. Zbiornik na zanieczyszczenia jest ręcznie opuszczany na własne kółka, co znacznie ułatwia jego oczyszczanie. Odkurzacz charakteryzuje się wysoką jakością akcesoriów.

DODATKOWE ROZWIĄZANIA

Odkurzacz ten posiada głowicę ssąca bocznokanałową SOLARIS zasilaną trójfazowym bezszczotkowym silnikiem indukcyjnym do pracy ciągłej. Dzięki zastosowaniu silnika indukcyjnego urządzenie wykonane jest w wersji do stref potencjalnie zagrożonych wybuchem (ATEX – urządzenie zbudowane jest zgodnie z obowiązującymi dyrektywami UE dotyczącymi stref niebezpiecznych). Odkurzacze te przeznaczone są do pracy w średnich i długich przedziałach czasu. Ich parametry stawiają odkurzacze wśród liderów pracy w najtrudniejszych warunkach. Cała konstrukcja odkurzacza malowana jest proszkowo a pojemność zbiorników na zanieczyszczenia wynosi 75 litrów (istnieje opcja zamówienia odkurzacza ze stali nierdzewnej). Bezpieczne przemieszczanie się gwarantują bardzo dobre wyważenie oraz duże koła z hamulcami. Odkurzacz przystosowany jest zbierania zanieczyszczeń gorących.