Odkurzacze przemysłowe
i specjalistyczne
Infolinia
Odkurzacze Heavy i Industry - grupa do zadań specjalnych Odkurzacze przemysłowe do stref zagrożonych wybuchem Odkurzacze przemysłowe do zanieczyszczeń pylistych
Menu

Innowacyjny system
Innowacyjny system iclean
Innowacyjny system

Turbina bocznokanałowa

Odkurzacz przemysłowy Heavy STD 3000

Zalety odkurzacza:

  • Cyklonowy system opadania zanieczyszczeń,
  • Wzmocniony powłoką aluminiową filtr zmywalny o powierzani 22000cm²,
  • Możliwość podłączenia węży D. 40, D.50, D.60,
  • Turbina boczno- kanałowa SOLARIS,
  • Longopac- system oczyszczania filtra podczas pracy bez wyłączania odkurzacza.

 


Zastosowanie


Parametry -
Moc [kW] 3,0
Zasilenie [V] 400 50-60 Hz
Przepływ [m3/h] 320
Podciśnienie [mBar] 320
Pojemność [l] 75
Wymiary [cm] 80 x 60 x 165
Waga [kg] 90

 
 
BUDOWA I ZASTOSOWANIE
Heavy STD 3000 to trójfazowy indukcyjny odkurzacz przemysłowy przeznaczony do zbierania wszystkich zanieczyszczeń pylistych. Zasilany jest turbiną bocznokanałową, co umożliwia jego pracę w systemie ciągłym. Heavy STD to kompaktowe przemysłowe odkurzacze skierowane wszędzie tam, gdzie wymagane jest użycie odkurzaczy o wysokich parametrach przepływu powietrza i podciśnieniu do zbierania zabrudzeń suchych i mokrych (opcja).
 
 
DODATKOWE ROZWIĄZANIA
Odkurzacz wyposażony jest w filtr zmywalny w klasie M o powierzchni 22000 cm², który pokryty jest warstwą aluminium, celem jego wzmocnienia a także – uziemienia. Filtr jest zamontowany w komorze ze stali nierdzewnej. Jego czyszczenie następuje poprzez wibracje wytwarzane przez tłok otrząsacza. W odkurzaczu zastosowano system cyklonowego opadania zanieczyszczeń. Odkurzacz posiada podwieszany zbiornik, opuszczany na własne koła a także szeroką gamę osprzętu. Przystosowany jest do pracy z wężami o średnicy: D 40, D 50, D 60.
 
 
SYSTEM FILTRACJI I INNOWACYJNE PATENTY
Odkurzacz ten wyposażony jest w bardzo wydajny cyklonowy system separacji zanieczyszczeń i podwójny system oczyszczania POWER SHAKE. System rotacyjnego opadania brudu gwarantuje bardzo niski poziom zanieczyszczenia filtra. Nawet przy zasysaniu takich zabrudzeń jak talk czy wapno 99% pyłu opada na dno zbiornika. Dodatkowo, wielkopowierzchniowy filtr typu cartridge pokryty warstwą aluminium o powierzchni 22000 cm² zbudowany jest w kapturze ze stali nierdzewnej a skuteczność filtracji powietrza wynosi 1 mikron. Na życzenie klienta istnieje możliwość wbudowania filtra HEPA – klasa H. Te dwie cechy gwarantują stabilną i długotrwałą pracę bez obniżania parametrów ssących. Opatentowany podwójny, mechaniczny i pneumatyczny system oczyszczania filtra powietrza pozwala na automatyczne oczyszczanie go bez konieczności użycia siły operatora lub ściągania głowicy. W odkurzaczach tych nie ma zatem znaczenia powierzchnia filtra, gdyż w praktyce jest on tylko dodatkowym zabezpieczeniem, a nie miejscem absorpcji brudu. Zbiornik na zanieczyszczenia jest ręcznie opuszczany na własne kółka, co znacznie ułatwia jego oczyszczanie.