Odkurzacze przemysłowe
i specjalistyczne
Infolinia
Odkurzacze Heavy i Industry - grupa do zadań specjalnych Odkurzacze przemysłowe do stref zagrożonych wybuchem Odkurzacze przemysłowe do zanieczyszczeń pylistych
Menu

Innowacyjny system
Innowacyjny system iclean
Innowacyjny system

Turbina bocznokanałowa

Odkurzacz przemysłowy Heavy STD 2200

Zalety odkurzacza:

  • Cyklonowy system opadania zanieczyszczeń,
  • Wzmocniony powłoką aluminiową filtr zmywalny o powierzani 22000cm²,
  • Możliwość podłączenia węży D. 40, D.50, D.60,
  • Turbina boczno- kanałowa SOLARIS,
  • Longopac- system oczyszczania filtra podczas pracy bez wyłączania odkurzacza.

 

 


Zastosowanie


Parametry -
Moc [kW] 2,2
Zasilenie [V] 230
Przepływ [m3/h] 320
Podciśnienie [mBar] 320
Pojemność [l] 75
Wymiary [cm] 80 x 60 x 165
Waga [kg] 90

 
 
BUDOWA I ZASTOSOWANIE
Heavy STD 2200 to jednofazowy indukcyjny odkurzacz przemysłowy przeznaczony do zbierania wszystkich rodzajów zanieczyszczeń pylistych. Zasilany jest turbiną boczno kanałową, co umożliwia jego pracę w systemie ciągłym. Odkurzacze serii Heavy STD to kompaktowe przemysłowe odkurzacze skierowane wszędzie tam, gdzie wymagane jest użycie odkurzaczy o wysokich parametrach przepływu powietrza i podciśnieniu do zbierania zabrudzeń suchych i mokrych (opcja).
 
 
DODATKOWE ROZWIĄZANIA
Odkurzacze te posiadają głowicę z turbiną ssącą bocznokanałową SOLARIS zasilaną jedną lub trójfazowym bezszczotkowym silnikiem indukcyjnym. Przeznaczone są do pracy w średnich i długich przedziałach czasu. Cała konstrukcja odkurzacza malowana jest proszkowo a pojemność zbiorników na zanieczyszczenia wynosi 50 lub 70 litrów (istnieje opcja zamówienia odkurzacza ze stali nierdzewnej). Odkurzacz wyposażony jest w filtr zmywalny w klasie M o powierzchni 22000 cm², który pokryty jest warstwą aluminium, celem jego wzmocnienia a także – uziemienia. Filtr jest zamontowany w komorze ze stali nierdzewnej. Jego czyszczenie następuje poprzez wibracje wytwarzane przez tłok otrząsacza. W odkurzaczu zastosowano system cyklonowego opadania zanieczyszczeń. Odkurzacz posiada podwieszany zbiornik, opuszczany na własne koła a także szeroką gamę osprzętu. Modele odkurzaczy mogą być wykonane z turbiną do stref potencjalnie zagrożonych wybuchem – ATEX II 2 GD/ II 3 GD. Przystosowany jest do pracy z wężami o średnicy: D 40, D 50, D 60.
 
 
INNOWACYJNE PATENTY
System rotacyjnego opadania brudu gwarantuje bardzo niski poziom zanieczyszczenia filtra. Nawet przy zasysaniu takich zabrudzeń jak talk czy wapno 99% pyłu opada na dno zbiornika. Dodatkowo, wielkopowierzchniowy filtr typu cartridge pokryty warstwą aluminium o powierzchni 22000 cm² zbudowany jest w kapturze ze stali nierdzewnej. W odkurzaczach tych nie ma zatem znaczenia powierzchnia filtra, gdyż w praktyce jest on tylko dodatkowym zabezpieczeniem, a nie miejscem absorpcji brudu. Zbiornik na zanieczyszczenia jest ręcznie opuszczany na własne kółka, co znacznie ułatwia jego oczyszczanie. Odkurzacz charakteryzuje się wysoką jakością akcesoriów. Bezpieczne przemieszczanie się gwarantują bardzo dobre wyważenie oraz duże koła z hamulcami. Odkurzacze serii Heavy STD skierowane są do pracy w szczególnie trudnych dużego zapylenia (wszystkie rodzaje pyłów). Modele Heavy STD 2200/3000/4000 wykonane mogą być z turbiną do stref potencjalnie zagrożonych wybuchem – Atex II GD/ II 3 GD. Odkurzacz przystosowany jest zbierania zanieczyszczeń gorących. Odkurzacz bez osprzętu dodatkowego.