Odkurzacze przemysłowe
i specjalistyczne
Infolinia
Odkurzacze Heavy i Industry - grupa do zadań specjalnych Odkurzacze przemysłowe do stref zagrożonych wybuchem Odkurzacze przemysłowe do zanieczyszczeń pylistych
Menu

Innowacyjny system
Innowacyjny system iclean
Innowacyjny system

Turbina bocznokanałowa

Odkurzacz przemysłowy Heavy ST 40 ATEX 21

Zalety odkurzacza:
  • Możliwość pracy ciągłej,
  • Cyklonowy system opadania zanieczyszczeń,
  • Wzmocniony powłoką aluminiową filtr zmywalny o powierzani 15000cm²,
  • Turbina ssącą bocznokanałowa SOLARIS,
  • Automatyczne czyszczenie filtra,
  • Zbiornik na zanieczyszczenia ręcznie opuszczany na własne kółka.

Zastosowanie
      

 

Parametry -
Moc [kW] 3,4
Zasilenie [V] 400 50-60 Hz
Przepływ [m3/h] 320
Podciśnienie [mBar] 320
Pojemność [l] 75
Wymiary [cm] 62 x 50 x 165
Waga [kg] 85
 
 
BUDOWA I ZASTOSOWANIE

Model Heavy ST 40 Atex 21 to uniwersalny odkurzacz przemysłowy do zbierania pyłów i zanieczyszczeń suchych w strefach potencjalnie zagrożonych wybuchem Atex 21. Ten kompaktowy odkurzacz posiada wysokowydajny cyklonowy system separacji zanieczyszczeń i podwójny system oczyszczania filtra POWER SHAKE. Na życzenie klienta odkurzacz można przystosować do zbierania wody, błota lub rozlanych substancji chemicznych. Odkurzaczem przystosowanym do zbierania płynów można usuwać pozostałości benzyny i ropy. Heavy ST to kompaktowe odkurzacze przemysłowe skierowane wszędzie tam, gdzie wymagane jest użycie odkurzaczy o wysokich parametrach przepływu powietrza i podciśnienia do zbierania zabrudzeń suchych.

 

SYSTEM FILTRACJI I INNOWACYJNE PATENTY

System rotacyjnego opadania brudu gwarantuje bardzo niski poziom zanieczyszczania filtra. Nawet przy zasysaniu takich zabrudzeń jak talk czy wapno 99% pyłu opada na dno zbiornika. Dodatkowo, filtr typu cartridge o powierzchni 15 000 cm² w klasie M (pokryty aluminium w celu jego utwardzenia, odporny na zawilgocenia) zbudowany jest w kapturze ze stali nierdzewnej a skuteczność filtracji powietrza wynosi 1 mikron. Na życzenie klienta istnieje możliwość zamontowania filtra HEPA - klasa H. Opatentowany podwójny, mechaniczny i pneumatyczny system oczyszczania filtra powietrza POWER SHAKE pozwala na automatyczne oczyszczanie go bez konieczności użycia siły operatora lub ściągania głowicy. Ten unikatowy system filtracji powietrza i oczyszczania filtra głównego jest niedostępny w produktach konkurencji. Zbiornik na zanieczyszczenia jest ręcznie opuszczany na własne kółka, co znacznie ułatwia jego oczyszczanie.
 

DODATKOWE ROZWIĄZANIA

Posiadają głowicę z turbiną ssącą bocznokanałową SOLARIS zasilaną bądź trójfazowym bezszczotkowym silnikiem indukcyjnym. Dzięki zastosowaniu silnika indukcyjnego urządzenia te mogą pracować w strefach potencjalnego zagrożenia wybuchem ( ATEX – urządzenie zbudowane jest zgodnie z obowiązującymi dyrektywami UE dotyczącymi stref niebezpiecznych).

Odkurzacze te przeznaczone są do pracy w średnich i długich przedziałach czasu. Parametry odkurzaczy stawiają je wśród liderów pracy w najtrudniejszych warunkach. Cała konstrukcja odkurzacza malowana jest proszkowo a pojemność zbiornika wynosi 75 litrów (wykonany ze stali nierdzewnej – opcja). Odkurzacz charakteryzuje się wysoką jakością akcesoriów. Bezpieczne przemieszczanie się gwarantują bardzo dobre wyważenie oraz duże koła z hamulcami. Odkurzacz przystosowany jest do zbierania zanieczyszczeń gorących. Odkurzacz bez osprzętu dodatkowego. Gniazdo odkurzacza przystosowane jest do pracy z wężami o średnicy D. 40, D. 50, D. 60.