Odkurzacze przemysłowe
i specjalistyczne
Infolinia
Odkurzacze Heavy i Industry - grupa do zadań specjalnych Odkurzacze przemysłowe do stref zagrożonych wybuchem Odkurzacze przemysłowe do zanieczyszczeń pylistych
Menu

Innowacyjny system
Innowacyjny system iclean
Innowacyjny system

Turbina bocznokanałowa

Odkurzacz przemysłowy Heavy ST 30 ATEX 22

Zalety odkurzacza:

  • Możliwość pracy ciągłej,
  • Cyklonowy system opadania zanieczyszczeń,
  • Wzmocniony powłoką aluminiową filtr zmywalny o powierzani 15000cm²,
  • Możliwość podłączenia węży D. 40, D.50, D.60,
  • Turbina ssącą bocznokanałowa SOLARIS,
  • Zbiornik na zanieczyszczenia ręcznie opuszczany na własne kółka.Zastosowanie
 
 
Parametry Heavy ST 30 ATEX 22
Moc [kW] 2,6
Zasilenie [V] 400 50-60 Hz
Przepływ [m3/h] 320
Podciśnienie [mBar] 320
Pojemność [l] 50
Wymiary [cm] 80 x 60 x 130
Waga [kg] 85

 
BUDOWA I ZASTOSOWANIE
Model Heavy ST 30 Atex 22 to uniwersalny odkurzacz przemysłowy do zbierania pyłów i zanieczyszczeń suchych w strefach potencjalnie zagrożonych wybuchem ATEX 22 – II 3 GD. Przystosowany jest do zbierania płynów. Odkurzacze serii Heavy ST to kompaktowe odkurzacze przemysłowe skierowane wszędzie tam, gdzie wymagane jest użycie odkurzaczy o wysokich parametrach przepływu powietrza i podciśnienia do zbierania zabrudzeń suchych.
 
 
DODATKOWE ROZWIĄZANIA
Odkurzacze posiadają głowicę z turbiną ssącą bocznokanałową SOLARIS zasilaną bądź trójfazowym bezszczotkowym silnikiem indukcyjnym. Dzięki zastosowaniu silnika indukcyjnego urządzenia te mogą pracować w strefach potencjalnego zagrożenia wybuchem ( ATEX – urządzenie zbudowane jest zgodnie z obowiązującymi dyrektywami UE dotyczącymi stref niebezpiecznych). Odkurzacze przeznaczone są do pracy w średnich i długich przedziałach czasu. Parametry odkurzaczy stawiają je wśród liderów pracy w najtrudniejszych warunkach. Cała konstrukcja odkurzacza malowana jest proszkowo a pojemność zbiornika wynosi 50 litrów (wykonany ze stali nierdzewnej – opcja). Odkurzacz przystosowany jest do zbierania zanieczyszczeń gorących. Odkurzacz bez osprzętu dodatkowego. Bezpieczne przemieszczanie się gwarantują bardzo dobre wyważenie oraz duże koła z hamulcami.
 
 
SYSTEM FILTRACJI I INNOWACYJNE PATENTY
Ten kompaktowy odkurzacz posiada wysokowydajny cyklonowy system separacji zanieczyszczeń i podwójny system oczyszczania filtra POWER SHAKE. System rotacyjnego opadania brudu gwarantuje bardzo niski poziom zanieczyszczania filtra. Nawet przy zasysaniu takich zabrudzeń jak talk czy wapno 99% pyłu opada na dno zbiornika. Dodatkowo, filtr typu cartridge o powierzchni 15 000 cm² w klasie M (pokryty aluminium w celu jego utwardzenia, odporny na zawilgocenia) zbudowany jest w kapturze ze stali nierdzewnej a skuteczność filtracji powietrza wynosi 1 mikron. Na życzenie klienta istnieje możliwość zamontowania filtra HEPA - klasa H. Te dwie cechy gwarantują stabilną i długotrwałą pracę bez obniżania parametrów ssących. Opatentowany podwójny, mechaniczny i pneumatyczny system oczyszczania filtra powietrza POWER SHAKE pozwala na automatyczne oczyszczanie go bez konieczności użycia siły operatora lub ściągania głowicy. Ten unikatowy system filtracji powietrza i oczyszczania filtra głównego jest niedostępny w produktach konkurencji. Zbiornik na zanieczyszczenia jest ręcznie opuszczany na własne kółka, co znacznie ułatwia jego oczyszczanie. Odkurzacz charakteryzuje się wysoką jakością akcesoriów.