Odkurzacze przemysłowe
i specjalistyczne
Infolinia
Odkurzacze Heavy i Industry - grupa do zadań specjalnych Odkurzacze przemysłowe do stref zagrożonych wybuchem Odkurzacze przemysłowe do zanieczyszczeń pylistych
Menu

Innowacyjny system
Innowacyjny system iclean
Innowacyjny system

Turbina bocznokanałowa

Odkurzacz przemysłowy Heavy ST 220

Zalety odkurzacza:

  • Możliwość pracy ciągłej,
  • Cyklonowy system opadania zanieczyszczeń,
  • Wzmocniony powłoką aluminiową filtr zmywalny o powierzani 15000cm²,
  • Możliwość podłączenia węży D. 40, D.50, D.60,
  • Turbina ssącą bocznokanałowa SOLARIS,
  • Zbiornik na zanieczyszczenia ręcznie opuszczany na własne kółka.ZastosowanieParametry -
Moc [kW] 2,2
Zasilenie [V] 230
Przepływ [m3/h] 320
Podciśnienie [mBar] 320
Pojemność [l] 50
Wymiary [cm] 80 x 60 x 130
Waga [kg] 85

 
 
 
BUDOWA I ZASTOSOWANIE
Modele serii Heavy ST to seria odkurzaczy z wysokowydajnym cyklonowym systemem separacji zanieczyszczeń i podwójnym systemem oczyszczania filtra. To kompaktowe odkurzacze skierowane wszędzie tam, gdzie wymagane jest użycie odkurzaczy o wysokich parametrach przepływu powietrza i podciśnienia do zbierania zabrudzeń suchych i mokrych (opcja). Odkurzacze posiadają głowicę z turbiną ssącą boczno kanałową SOLARIS zasilaną jedno – bądź trójfazowym bezszczotkowym silnikiem indukcyjnym. Dzięki zastosowaniu silnika indukcyjnego urządzenia te mogą być dostosowane do pracy w strefach potencjalnego zagrożenia wybuchem ( ATEX – urządzenie zbudowane jest zgodnie z obowiązującymi dyrektywami UE dotyczącymi stref niebezpiecznych). Odkurzacze przeznaczone są do pracy w średnich i długich przedziałach czasu. Parametry odkurzaczy stawiają je wśród liderów pracy w najtrudniejszych warunkach. Cała konstrukcja odkurzacza malowana jest proszkowo a pojemność zbiornika wynosi 50 litrów (wykonany ze stali nierdzewnej – opcja).
 
 
INNOWACYJNE PATENTY
System rotacyjnego opadania brudu gwarantuje bardzo niski poziom zanieczyszczania filtra. Nawet przy zasysaniu takich zabrudzeń jak talk czy wapno 99% pyłu opada na dno zbiornika. Zbiornik na zanieczyszczenia jest ręcznie opuszczany na własne kółka, co znacznie ułatwia jego oczyszczanie.
 
 
DODATKOWE ROZWIĄZANIA
Odkurzacz charakteryzuje się wysoką jakością akcesoriów. Bezpieczne przemieszczanie się gwarantują bardzo dobre wyważenie oraz duże koła z hamulcami. Odkurzacze serii Heavy ST to urządzenia uniwersalne do zbierania wszystkich rodzajów zanieczyszczeń w tym mokrych. Modele ST 2200 i ST 30 mogą być wykonane z turbiną do stref potencjalnie zagrożonych wybuchem – ATEX II 2 GD/ II 3 GD. Odkurzacz przystosowany jest do zbierania zanieczyszczeń gorących. Odkurzacz bez osprzętu dodatkowego.