Odkurzacze przemysłowe
i specjalistyczne
Infolinia
Odkurzacze Heavy i Industry - grupa do zadań specjalnych Odkurzacze przemysłowe do stref zagrożonych wybuchem Odkurzacze przemysłowe do zanieczyszczeń pylistych
Menu

Innowacyjny system
Innowacyjny system iclean
Innowacyjny system

Turbina bocznokanałowa

Odkurzacz przemysłowy Heavy SMD 10300

Zalety odkurzacza:

  • Cyklonowy system opadania zanieczyszczeń,
  • Wzmocniony powłoką aluminiową filtr zmywalny o powierzani 22000cm²,
  • Możliwość podłączenia węży D. 40, D.50, D.60,
  • System redukcji zużycia sprężonego powietrza.

 


Zastosowanie
       


Parametry -
Moc [kW] 3,6
Zasilenie [V] 230
Przepływ [m3/h] 450
Podciśnienie [mBar] 230
Pojemność [l] 75
Wymiary [cm] 80 x 60 x 150
Waga [kg] 81

 
 
BUDOWA I ZASTOSOWANIE
Heavy SMD 10300 to trójfazowy odkurzacz przemysłowy z dwoma silnikami typu by- Pass przeznaczony do zbierania dużych ilości pyłu, a także cieczy. Ogromną zaletą tego urządzenia są jego niewielkie wymiary a jednocześnie duża moc ssącą. Odkurzacze serii SMD to kompaktowe przemysłowe odkurzacze skierowane wszędzie tam, gdzie wymagane jest użycie odkurzaczy o parametrach przepływu powietrza i podciśnienia do zbierania zabrudzeń suchych i mokrych (opcja). Heavy SMD 10200 i Heavy SMD 10300 to odkurzacze uniwersalne do zbierania wszystkich rodzajów zanieczyszczeń w tym mokrych (bez stref potencjalnie zagrożonych wybuchem). Skierowane są do pracy w szczególnie trudnych warunkach dużego zapylenia (wszystkie rodzaje pyłów), bez stref potencjalnie zagrożonych wybuchem. Odkurzacz przystosowany jest do zbierania zanieczyszczeń gorących. Odkurzacz bez osprzętu dodatkowego.
 
 
DODATKOWE ROZWIĄZANIA
Odkurzacze te posiadają dwubiegowe silniki , jeden obieg służy zbieraniu zanieczyszczeń, natomiast drugi – chłodzeniu silnika. Zapewnia to bezawaryjność silnika przez długi czas użytkowania. Odkurzacz nadaje się praktycznie do każdej gałęzi przemysłu. Odkurzacz wyposażony jest w filtr w klasie M o powierzchni 22000 cm², który pokryty jest warstwą aluminium, celem jego wzmocnienia a także – uziemienia. Filtr jest zamontowany w komorze ze stali nierdzewnej. Jego czyszczenie następuje poprzez wibracje wytwarzane przez tłok otrząsacza. W odkurzaczu zastosowano system cyklonowego opadania zanieczyszczeń. Odkurzacz posiada podwieszany zbiornik, opuszczany na własne koła a także szeroką gamę osprzętu. Seria uniwersalnych odkurzaczy z cyklonowym systemem separacji zanieczyszczeń i podwójnym systemem oczyszczania filtra. Odkurzacze serii SMD to kompaktowe przemysłowe odkurzacze skierowane wszędzie tam, gdzie wymagane jest użycie odkurzaczy o parametrach przepływu powietrza i podciśnienia do zbierania zabrudzeń suchych i mokrych (opcja). Odkurzacze te posiadają głowicę z dwoma lub trzema turbinami ssącymi o łącznej mocy 2400 lub 3600 W. Te parametry stawiają odkurzacze wśród liderów pracy w najtrudniejszych warunkach. Cała konstrukcja odkurzacza malowana jest proszkowo a pojemność zbiorników na zanieczyszczenia wynosi 70 lub 100 litrów (istnieje opcja zamówienia odkurzacza ze stali nierdzewnej).
 
 
INNOWACYJNE PATENTY
System rotacyjnego opadania brudu gwarantuje bardzo niski poziom zanieczyszczenia filtra. Nawet przy zasysaniu takich zabrudzeń jak talk czy wapno 99% pyłu opada na dno zbiornika. Dodatkowo, wielkopowierzchniowy filtr typu cartridge pokryty warstwą aluminium o powierzchni 22 000 cm² zbudowany jest w kapturze ze stali nierdzewnej a skuteczność filtracji powietrza wynosi 1 mikron. Na życzenie klienta istnieje możliwość wbudowania filtra HEPA – klasa H. Te dwie cechy gwarantują stabilną i długotrwałą pracę bez obniżania parametrów ssących. Opatentowany podwójny, mechaniczny i pneumatyczny system oczyszczania filtra powietrza pozwala na automatyczne oczyszczanie go bez konieczności użycia siły operatora lub ściągania głowicy. W odkurzaczach tych nie ma zatem znaczenia powierzchnia filtra, gdyż w praktyce jest on tylko dodatkowym zabezpieczeniem, a nie miejscem absorpcji brudu. Zbiornik na zanieczyszczenia jest ręcznie opuszczany na własne kółka, co znacznie ułatwia jego oczyszczanie. Odkurzacz charakteryzuje się wysoką jakością akcesoriów. Bezpieczne przemieszczanie się gwarantują bardzo dobre wyważenie oraz duże koła z hamulcami.