Odkurzacze przemysłowe
i specjalistyczne
Infolinia
Odkurzacze Heavy i Industry - grupa do zadań specjalnych Odkurzacze przemysłowe do stref zagrożonych wybuchem Odkurzacze przemysłowe do zanieczyszczeń pylistych
Menu

Innowacyjny system
Innowacyjny system iclean
Innowacyjny system

Turbina bocznokanałowa

Odkurzacz przemysłowy Heavy S PN ATEX 22

Zalety odkurzacza:

  • Cyklonowy system opadania zanieczyszczeń,
  • Zasysanie dzięki zastosowaniu zwężki Venturiego,
  • Wzmocniony powłoką aluminiową filtr zmywalny o powierzani 15000cm²,
  • System redukcji zużycia sprężonego powietrza.

 


ZastosowanieParametry -
Ciśnienie atmosferyczne [bar] 4-6
Wydatek powietrza [l/min] 1500
Otrząsacz filtrapółautomatyczny
Klasa filtra M
Podciśnienie [m3/h] 320
Ciśnienie do zasilania turbiny [mBar] 350
Pojemność [l] 50
Wymiary [cm] 80 x 60 x 115
Waga [kg] 64

 
BUDOWA I ZASTOSOWANIE
ERFOLG oferuje pełną gamę odkurzaczy zasilanych sprężonym powietrzem, które zastępuje elektryczność w strefach przemysłowych gdzie wymagane jest użycie bezprądowych systemów zasilania. Odkurzacze pneumatyczne optymalizują zasysanie dzięki zastosowaniu zwężki Venturiego. Odkurzacze wyposażone są w filtr klasy M pokryty aluminium o powierzchni 15 000 cm² oraz podwójny system oczyszczania filtra głównego POWER SHAKE.
 
 
SYSTEM FILTRACJI I INNOWACYJNE PATENTY
System rotacyjnego opadania brudu gwarantuje bardzo niski poziom zanieczyszczania filtra. Nawet przy zasysaniu takich zabrudzeń jak talk czy wapno 99% pyłu opada na dno zbiornika. Dodatkowo, filtr typu cartridge o powierzchni 15 000 cm² w klasie M (pokryty aluminium w celu jego utwardzenia, odporny na zawilgocenia) zbudowany jest w kapturze ze stali nierdzewnej a skuteczność filtracji powietrza wynosi 1 mikron. Na życzenie klienta istnieje możliwość zamontowania filtra HEPA - klasa H, który zabezpiecza drogi oddechowe przed działaniem drobin wełny szklanej. Te dwie cechy gwarantują stabilną i długotrwałą pracę bez obniżania parametrów ssących.
 
 
DODATKOWE ROZWIĄZANIA
Odkurzacze te doskonale sprawdzają się w małych przestrzeniach, gdyż są kompaktowe i łatwe w manewrowaniu dzięki obrotowym kółkom. Posiadają solidną, funkcjonalną rączkę do pchania odkurzacza i praktyczny drążek do szybkiego wyjmowania pojemnika (łatwy w przenoszeniu i opróżnianiu). Odkurzacze Atex posiadają zbiorniki wykonane ze stali nierdzewnej, boczny wlot powietrza oraz system redukcji zużycia sprężonego powietrza. Urządzenie wyposażone jest także w cyklon do separacji i oczyszczania powietrza.