Odkurzacze przemysłowe
i specjalistyczne
Infolinia
Odkurzacze Heavy i Industry - grupa do zadań specjalnych Odkurzacze przemysłowe do stref zagrożonych wybuchem Odkurzacze przemysłowe do zanieczyszczeń pylistych
Menu

Innowacyjny system
Innowacyjny system iclean
Innowacyjny system

Turbina bocznokanałowa

Odkurzacz przemysłowy Heavy S 30 BAG


Zalety odkurzacza:

  • Wzmocniony powłoką aluminiową filtr zmywalny o powierzani 22000cm²,Możliwość podłączenia węży D. 40, D.50, D.60,
  • Pył zbierany jest w workach,
  • Filtr tupu cartridge certyfikowany w seriach klasy M,
  • Automatyczne otrząsanie filtra.

 Zastosowanie
       


Parametry -
Moc [kW] 3,6
Zasilenie [V] 230 50 Hz
Przepływ [m3/h] 450
Podciśnienie [mBar] 230
Pojemność [l] System LONGOPACK
Wymiary [cm] 80 x 60 x 160
Waga [kg] 93

 
 
BUDOWA I ZASTOSOWANIE
Odkurzacze serii Heavy BAG to odkurzacze przemysłowe skierowane wszędzie tam, gdzie wymagane jest użycie odkurzaczy o wysokich parametrach przepływu powietrza i podciśnienia do zbierania zanieczyszczeń suchych. Odkurzacz ten posiada trzy turbiny ssące o łącznej mocy 2400W. Heavy BAG wyposażony jest w funkcjonalną, solidną rączkę do pchania odkurzacza i praktyczny drążek umieszczony przy podstawie, który ułatwia wyjmowanie i opróżnianie pojemnika. Bezpieczne przemieszczanie się gwarantują bardzo dobre wyważenie oraz duże koła z hamulcami. Odkurzacz przystosowany jest do zbierania zanieczyszczeń gorących.
 

 
INNOWACYJNE PATENTY
Seria Heavy BAG to odkurzacze przemysłowe z systemem ciągłego pakowania zanieczyszczeń i pyłów do plastikowych worków LONGOPAC ®. Odkurzacz posiada wydajny cyklonowy system separacji zanieczyszczeń i podwójny system oczyszczania filtra POWER SHAKE. Dzięki zastosowaniu systemu LONGOPAC® odkurzacz workuje pył i zabezpiecza bez ryzyka skażenia środowiska pracy w trakcie utylizacji. Odkurzacz może także zbierać pyły niebezpieczne takie jak azbest. System rotacyjnego opadania brudu gwarantuje bardzo niski poziom zanieczyszczenia filtra. Nawet przy zasysaniu takich zabrudzeń jak talk czy wapno 99% pyłu opada na dno zbiornika. Dodatkowo, wielkopowierzchniowy filtr typu cartridge pokryty warstwą aluminium zbudowany jest w kapturze ze stali nierdzewnej a skuteczność filtracji powietrza wynosi 1 mikron. Na życzenie klienta istnieje możliwość wbudowania filtra HEPA – klasa H. Te dwie cechy gwarantują stabilną i długotrwałą pracę bez obniżania parametrów ssących. Opatentowany podwójny, mechaniczny i pneumatyczny system oczyszczania filtra powietrza POWER SHAKE pozwala na automatyczne oczyszczanie go bez konieczności użycia siły operatora lub ściągania głowicy. Ten unikatowy system filtracji powietrza i oczyszczania filtra głównego jest niedostępny w produktach konkurencji.