Odkurzacze przemysłowe
i specjalistyczne
Infolinia
Odkurzacze Heavy i Industry - grupa do zadań specjalnych Odkurzacze przemysłowe do stref zagrożonych wybuchem Odkurzacze przemysłowe do zanieczyszczeń pylistych
Menu

Innowacyjny system
Innowacyjny system iclean
Innowacyjny system

Turbina bocznokanałowa

Odkurzacz przemysłowy Heavy S 1020


Zalety odkurzacza:

  • Przystosowanie do zbierania zanieczyszczeń gorących,
  • Cyklonowy system opadania zanieczyszczeń,
  • Wzmocniony powłoką aluminiową filtr zmywalny o powierzani 15000cm²,
  • Możliwość podłączenia węży D. 40, D.50, D.60,
  • Zbiornik na zanieczyszczenia ręcznie opuszczany na własne kółka.

 


Zastosowanie


Parametry -
Moc [kW] 2,4
Zasilenie [V] 230
Przepływ [m3/h] 300
Podciśnienie [mBar] 230
Pojemność [l] 50
Wymiary [cm] 80 x 60 x 115
Waga [kg] 67

 
 
BUDOWA I ZASTOSOWANIE
Modele serii Heavy S to uniwersalne odkurzacze z cyklonowym systemem zanieczyszczeń i podwójnym systemem oczyszczania filtra powietrza. To kompaktowe odkurzacze przemysłowe skierowane do pracy w miejscach, gdzie wymagane są parametry przepływu powietrza i podciśnienia do zbierania zabrudzeń suchych i mokrych (opcja). Odkurzacze posiadają głowicę z dwoma lub trzema turbinami ssącymi ( silnik szczotkowy, komutatorowy) o łącznej mocy 2400 lub 3600 W. Te parametry czynią je liderami pracy w najtrudniejszych warunkach. Odkurzacz malowany jest proszkowo a pojemność zbiorników na zanieczyszczenia wynosi 70 lub 100 litrów (istnieje opcja zamówienia odkurzacza ze stali nierdzewnej).
 
 
INNOWACYJNE PATENTY
System rotacyjnego opadania brudu gwarantuje bardzo niski poziom zanieczyszczenia filtra. Nawet przy zasysaniu takich zabrudzeń jak talk czy wapno 99% pyłu opada na dno zbiornika. Dodatkowo, wielkopowierzchniowy filtr typu cartridge zbudowany jest w kapturze ze stali nierdzewnej a skuteczność filtracji powietrza wynosi 1 mikron. Na życzenie klienta istnieje możliwość wbudowania filtra HEPA – klasa H. Te dwie cechy gwarantują stabilną i długotrwałą pracę bez obniżania parametrów ssących. Opatentowany podwójny, mechaniczny i pneumatyczny system oczyszczania filtra powietrza pozwala na automatyczne oczyszczanie go bez konieczności użycia siły operatora lub ściągania głowicy. W odkurzaczach tych nie ma zatem znaczenia powierzchnia filtra, gdyż w praktyce jest on tylko dodatkowym zabezpieczeniem, a nie miejscem absorpcji brudu. Zbiornik na zanieczyszczenia jest ręcznie opuszczany na własne kółka, co znacznie ułatwia jego oczyszczanie.
 
 
DODATKOWE ROZWIĄZANIA
Odkurzacz charakteryzuje się wysoką jakością akcesoriów. Bezpieczne przemieszczanie się gwarantują bardzo dobre wyważenie oraz duże koła z hamulcami. Odkurzacze serii Heavy S 1020 i Heavy S 1030 to odkurzacze uniwersalne do zbierania wszystkich rodzajów zanieczyszczeń w tym mokrych (bez stref potencjalnie zagrożonych wybuchem). Odkurzacz zalecany do użytku w halach magazynowych, firmach budowlanych, przy pracy elektronarzędzi oraz wszelkich segmentach przemysłu. Przystosowany jest do zbierania zanieczyszczeń gorących. Odkurzacz bez osprzętu dodatkowego.