Odkurzacze przemysłowe
i specjalistyczne
Infolinia
Odkurzacze Heavy i Industry - grupa do zadań specjalnych Odkurzacze przemysłowe do stref zagrożonych wybuchem Odkurzacze przemysłowe do zanieczyszczeń pylistych
Menu

Innowacyjny system
Innowacyjny system iclean
Innowacyjny system

Turbina bocznokanałowa

Odkurzacz przemysłowy Heavy D 11550 ATEX 22

Zalety odkurzacza:

  • Cyklonowy system opadania zanieczyszczeń,
  • Możliwość pracy ciągłej,
  • Wzmocniony powłoką aluminiową filtr zmywalny o powierzani 22000cm²,
  • Automatyczne otrząsanie filtra.

 


Zastosowanie


Parametry Heavy D 11400 Atex 21 Heavy D 11550 Atex 22
Moc [kW] 3,45,2
Zasilenie [V] 400 400
Przepływ [m3/h] 320560
Podciśnienie [mBar] 320 320
Pojemność [l] 7575
Wymiary [cm] 80 x 60 x 165 80 x 60 x 180
Waga [kg] 91151

 
BUDOWA I ZASTOSOWANIE
Heavy D 11550 Atex 22 to duży odkurzacz przemysłowy do zbierania pyłów i zanieczyszczeń suchych w strefach potencjalnie zagrożonych wybuchem – ATEX 22 – II 3 GD. Odkurzacz przeznaczony jest do prac w środowisku dużego zapylenia. Heavy D 11550 Atex to odkurzacz przemysłowy skierowany wszędzie tam, gdzie wymagane jest użycie odkurzaczy o wysokich parametrów przepływu powietrza i podciśnienia do zbierania zabierania zabrudzeń suchych.
 
 
DODATKOWE ROZWIĄZANIA
Odkurzacz ten posiada głowicę z turbiną ssąca bocznokanałową SOLARIS zasilaną jednofazowym bezszczotkowym silnikiem indukcyjnym. Dzięki zastosowaniu silnika indukcyjnego urządzenie wykonane jest w wersji do stref potencjalnie zagrożonych wybuchem (ATEX – urządzenie zbudowane jest zgodnie z obowiązującymi dyrektywami UE dotyczącymi stref niebezpiecznych). Odkurzacze te przeznaczone są do pracy w średnich i długich przedziałach czasu. Te parametry stawiają odkurzacze wśród liderów pracy w najtrudniejszych warunkach. Cała konstrukcja malowana jest proszkowo a pojemność zbiorników na zanieczyszczenia wynosi 75 litrów (istnieje opcja zamówienia odkurzacza ze stali nierdzewnej). Odkurzacz charakteryzuje się wysoką jakością akcesoriów. Bezpieczne przemieszczanie się gwarantują bardzo dobre wyważenie oraz duże koła z hamulcami. Odkurzacz przystosowany jest zbierania zanieczyszczeń gorących.
 
 
SYSTEM FILTRACJI I INNOWACYJNE PATENTY
System rotacyjnego opadania brudu gwarantuje bardzo niski poziom zanieczyszczenia filtra. Nawet przy zasysaniu takich zabrudzeń jak talk czy wapno 99% pyłu opada na dno zbiornika. Dodatkowo, wielkopowierzchniowy filtr typu cartridge pokryty warstwą aluminium o powierzchni 22000 cm² w klasie M zbudowany jest w kapturze ze stali nierdzewnej a skuteczność filtracji powietrza wynosi 1 mikron. Na życzenie klienta istnieje możliwość wbudowania filtra HEPA – klasa H. Te dwie cechy gwarantują stabilną i długotrwałą pracę bez obniżania parametrów ssących. Opatentowany podwójny, mechaniczny i pneumatyczny system oczyszczania filtra powietrza POWER SHAKE pozwala na automatyczne oczyszczanie go bez konieczności użycia siły operatora lub ściągania głowicy. Zbiornik na zanieczyszczenia jest ręcznie opuszczany na własne kółka, co znacznie ułatwia jego oczyszczanie.