Odkurzacze przemysłowe
i specjalistyczne
Infolinia
Odkurzacze Heavy i Industry - grupa do zadań specjalnych Odkurzacze przemysłowe do stref zagrożonych wybuchem Odkurzacze przemysłowe do zanieczyszczeń pylistych
Menu

Innowacyjny system
Innowacyjny system iclean
Innowacyjny system

Turbina bocznokanałowa

Odkurzacz przemysłowy Heavy D 11550

Zalety odkurzacza:

  • Cyklonowy system opadania zanieczyszczeń,
  • Wzmocniony powłoką aluminiową filtr zmywalny o powierzani 22000cm²,
  • Możliwość podłączenia węży D. 40, D.50, D.60,
  • Automatyczne otrząsanie filtra.

Zastosowanie
         


Parametry -
Moc [kW] 5,5
Zasilenie [V] 400
Przepływ [m3/h] 560
Podciśnienie [mBar] 320
Pojemność [l] 75
Wymiary [cm] 80x63x180
Waga [kg] 151

 
 
BUDOWA I ZASTOSOWANIE
Odkurzacz serii Heavy D 11550 to odkurzacz przemysłowy skierowany wszędzie tam, gdzie wymagane jest użycie odkurzaczy o wysokich parametrach przepływu powietrza i podciśnienia do zbierania zabierania zabrudzeń suchych i mokrych (opcja). Odkurzacze te przeznaczone są do pracy w średnich i długich przedziałach czasu. Te parametry stawiają odkurzacze wśród liderów pracy w najtrudniejszych warunkach. Cała konstrukcja odkurzacza malowana jest proszkowo a pojemność zbiorników na zanieczyszczenia wynosi 75 litrów (istnieje opcja zamówienia odkurzacza ze stali nierdzewnej).
 
 
DODATKOWE ROZWIĄZANIA
Odkurzacz ten posiada głowicę z turbiną ssąca bocznokanałową SOLARIS zasilaną trójfazowym bezszczotkowym silnikiem indukcyjnym. Zbiornik na zanieczyszczenia jest ręcznie opuszczany na własne kółka, co znacznie ułatwia jego oczyszczanie. Model posiada wzmocnioną ramę nośną oraz wózek. Odkurzacz charakteryzuje się wysoką jakością akcesoriów. Bezpieczne przemieszczanie się gwarantują bardzo dobre wyważenie oraz duże koła z hamulcami. Odkurzacz przystosowany jest zbierania zanieczyszczeń gorących. Odkurzacz bez osprzętu dodatkowego.
 
 
SYSTEM FILTRACJI I INNOWACYJNE PATENTY
System rotacyjnego opadania brudu gwarantuje bardzo niski poziom zanieczyszczenia filtra. Nawet przy zasysaniu takich zabrudzeń jak talk czy wapno 99% pyłu opada na dno zbiornika. Dodatkowo, wielkopowierzchniowy filtr typu cartridge pokryty warstwą aluminium o powierzchni 22000 cm² zbudowany jest w kapturze ze stali nierdzewnej a skuteczność filtracji powietrza wynosi 1 mikron. Na życzenie klienta istnieje możliwość wbudowania filtra HEPA – klasa H. Te dwie cechy gwarantują stabilną i długotrwałą pracę bez obniżania parametrów ssących. Opatentowany podwójny, mechaniczny i pneumatyczny system oczyszczania filtra powietrza POWER SHAKE pozwala na automatyczne oczyszczanie go bez konieczności użycia siły operatora lub ściągania głowicy. Odkurzacze te posiadają funkcję wypompowywania zebranego wcześniej pyłu bez otwierania głównego zbiornika na zanieczyszczenia (opcja). Zbiornik na zanieczyszczenia jest ręcznie opuszczany na własne kółka, co znacznie ułatwia jego oczyszczanie.