Odkurzacze przemysłowe
i specjalistyczne
Infolinia
Odkurzacze Heavy i Industry - grupa do zadań specjalnych Odkurzacze przemysłowe do stref zagrożonych wybuchem Odkurzacze przemysłowe do zanieczyszczeń pylistych
Menu

Innowacyjny system
Innowacyjny system iclean
Innowacyjny system

Turbina bocznokanałowa

Odkurzacz przemysłowy Heavy D 11220

Zalety odkurzacza:

  • Cyklonowy system opadania zanieczyszczeń,
  • Wzmocniony powłoką aluminiową filtr zmywalny o powierzani 22000cm²,
  • Możliwość podłączenia węży D. 40, D.50, D.60,
  • Automatyczne otrząsanie filtra.ZastosowanieParametry -
Moc [kW] 2,2
Zasilenie [V] 230 50 Hz
Przepływ [m3/h] 320
Podciśnienie [mBar] 320
Pojemność [l] 75
Wymiary [cm] 80 x 60 x 165
Waga [kg] 126

 
 
BUDOWA I ZASTOSOWANIE
Odkurzacz Heavy D 11220 nadają się idealnie do ekstrakcji dużej ilości pyłu. Są zaprojektowane do bezpiecznej, prostej i wydajnej pracy w pobliżu maszyn produkcyjnych i ludzi. To seria odkurzaczy z wysokowydajnym cyklonowym systemem separacji zanieczyszczeń i podwójnym systemem oczyszczania filtra POWER SHAKE. Heavy D 11220 to odkurzacz przemysłowy skierowany wszędzie tam, gdzie wymagane jest użycie odkurzaczy o wysokich parametrów przepływu powietrza i podciśnienia do zbierania zabierania zabrudzeń suchych. To odkurzacze uniwersalne przystosowane do zbierania wszystkich zanieczyszczeń, w tym mokrych. Wszystkie wykonane mogą być z turbiną do stref potencjalnie zagrożonych wybuchem ATEX II 2 GD/ II 3 GD. Skierowane są do pracy w szczególnie trudnych warunkach dużego zapylenia ( wszystkie rodzaje pyłów).
 
 
DODATKOWE ROZWIĄZANIA
Odkurzacz ten posiada głowicę ssąca bocznokanałową SOLARIS zasilaną jednofazowym bezszczotkowym silnikiem indukcyjnym do pracy ciągłej. Dzięki zastosowaniu silnika indukcyjnego urządzenie wykonane jest w wersji do stref potencjalnie zagrożonych wybuchem ( ATEX – urządzenie zbudowane jest zgodnie z obowiązującymi dyrektywami UE dotyczącymi stref niebezpiecznych). Odkurzacze te przeznaczone są do pracy w średnich i długich przedziałach czasu. Te parametry stawiają odkurzacze wśród liderów pracy w najtrudniejszych warunkach. Cała konstrukcja odkurzacza malowana jest proszkowo a pojemność zbiorników na zanieczyszczenia wynosi 75 litrów (istnieje opcja zamówienia odkurzacza ze stali nierdzewnej). Odkurzacz przystosowany jest zbierania zanieczyszczeń gorących. Odkurzacz bez osprzętu dodatkowego.
 
 
INNOWACYJNE PATENTY
System rotacyjnego opadania brudu gwarantuje bardzo niski poziom zanieczyszczenia filtra. Nawet przy zasysaniu takich zabrudzeń jak talk czy wapno 99% pyłu opada na dno zbiornika. Dodatkowo, wielkopowierzchniowy filtr typu cartridge pokryty warstwą aluminium o powierzchni 22000 cm² zbudowany jest w kapturze ze stali nierdzewnej a skuteczność filtracji powietrza wynosi 1 mikron. Na życzenie klienta istnieje możliwość wbudowania filtra HEPA – klasa H. Te dwie cechy gwarantują stabilną i długotrwałą pracę bez obniżania parametrów ssących. Opatentowany podwójny, mechaniczny i pneumatyczny system oczyszczania filtra powietrza POWER SHAKE pozwala na automatyczne oczyszczanie go bez konieczności użycia siły operatora lub ściągania głowicy. Odkurzacze te posiadają funkcję wypompowywania zebranego wcześniej pyłu bez otwierania głównego zbiornika na zanieczyszczenia (opcja). Zbiornik na zanieczyszczenia jest ręcznie opuszczany na własne kółka, co znacznie ułatwia jego oczyszczanie. Model posiada wzmocnioną ramę nośną oraz wózek. Odkurzacz charakteryzuje się wysoką jakością akcesoriów. Bezpieczne przemieszczanie się gwarantują bardzo dobre wyważenie oraz duże koła z hamulcami. Odkurzacz przystosowany jest zbierania zanieczyszczeń gorących.