Odkurzacze przemysłowe
i specjalistyczne
Infolinia
Odkurzacze Heavy i Industry - grupa do zadań specjalnych Odkurzacze przemysłowe do stref zagrożonych wybuchem Odkurzacze przemysłowe do zanieczyszczeń pylistych
Menu

Innowacyjny system
Innowacyjny system iclean
Innowacyjny system

Turbina bocznokanałowa

Odkurzacz przemysłowy Heavy CAR 26550 P BAG ICLEAN

 

Zalety odkurzacza:

 

  • Trzy filtry chronione efektem cyklonowym,
  • Zasilanie jest przez dwie dwustopniowe dmuchawy o zwiększonym podciśnieniu,
  • System LONGOPAC®
  • Automatyczny system oczyszczania filtra,
  • Zbieranie zanieczyszczeń także podczas okresowych faz czyszczenia filtra.
 
 
 
Parametry Heavy CAR 26550 P BAG ICLEAN Heavy CAR 26550 S BAG ICLEAN
Moc [kW] 11,011,0
Zasilenie [V] 400 + 230 400 + 230
Przepływ [m3/h] 1000700
Podciśnienie [mBar] 320 500
Otrząsacz filtra automatycznyautomatyczny
Klasa filtra H H
Pojemność [l] 20 M longopack 20 M longopack
Wymiary [cm] 130 x 65 x 160 130 x 65 x 160
Waga [kg] 300300

 
 
BUDOWA I ZASTOSOWANIE
Model ten to trójfazowy odkurzacz przemysłowy wyposażony w dwie dwustopniowe, niezależne po 5,5 kW, które zapewniają ciągłość pracy przez 24 godziny na dobę. Model Heavy 26550 P ICLEAN zasilany jest przez dwie dwustopniowe dmuchawy boczno kanałowe o przepływie powietrza do 100 m3/h. Model Heavy 26550 P ICLEAN zasilany jest przez dwie dwustopniowe dmuchawy o zwiększonym podciśnieniu do 500 mBar i przepływem powietrza 700m3/h.
 

 
 
SYSTEM FILTRACJI
Odkurzacze wyposażone są w całkowicie nowatorski, automatyczny system oczyszczania filtra, który jest pierwszym systemem zapewniającym zasysanie zanieczyszczeń i gwarantujący przy tym samoistne czyszczenie filtra bez interwencji operatora. Podczas pracy system IClean przewiewa i wstrząsa każdy filtr bez przerywania ssania, co gwarantuje stałą wydajność i efektywność filtra. Technologia ta rozwinęła się w odpowiedzi na zapotrzebowanie na systemy umożliwiające nieprzerwaną pracę odkurzacza w dłuższych okresach czasu, szczególnie w połączeniu z maszynami produkcyjnymi. Filtry te zapewniają wolne od pyłów środowisko pracy. Część zewnętrzna wykonana jest z materiału przewodzącego w celu umożliwienia rozładowania ładunków elektrostatycznych gromadzących się podczas pracy urządzenia. Część wewnętrzna, dzięki użyciu filtrów HEPA może odfiltrować 99,995% drobinek pyłu w rozmiarze 0,3 mikrona sprawiając, że miejsce pracy staje się bezpieczne i praktycznie wolne od zanieczyszczeń. Filtry chronione są przez opatentowany system cyklonowy wykonany ze stali nierdzewnej. System ICLEAN opiera się na 15-sekundowych cyklicznych fazach czyszczenia filtra występujących naprzemiennie co minutę. Proces ten wykorzystuje wibracje i podmuchy powietrza wytwarzane przez samo urządzenie, tak więc nie jest potrzebna dodatkowa sprężarka. Dla uzyskania jak najlepszych rezultatów, w czasie każdej fazy następuje odcięcie ssania od filtra aktualnie podlegającego czyszczeniu. Modele wyposażone w system ICLEAN stanowią istotną alternatywę dla półprofesjonalnych odkurzaczy zintegrowanych ze sprężarkami, gdyż te, nie są zaprojektowane dla celów przemysłowych, maja problemy z kondensacją i zawodnością w średnich i długich okresach.
 
 
INNOWACYJNE PATENTY
Modele wyposażone są w niezwykle wytrzymałe, wykonane z tworzywa sztucznego worki LONGOPAC, o łącznej długości 20 m, które umieszczone są pod zasobnikiem. System LONGOPAC ® doskonale sprawdza się w przemyśle budowlanym oraz w miejscach, gdzie występuje zapylenie substancjami niebezpiecznymi np. azbestem. Worki LONGOPAC ® są wytrzymałe i łatwe do zamykania i transportowania.
 
Modele dostępne są w wersji Atex 22 do stref potencjalnie zagrożonych wybuchem.