Odkurzacze przemysłowe
i specjalistyczne
Infolinia
Odkurzacze Heavy i Industry - grupa do zadań specjalnych Odkurzacze przemysłowe do stref zagrożonych wybuchem Odkurzacze przemysłowe do zanieczyszczeń pylistych
Menu

Innowacyjny system
Innowacyjny system iclean
Innowacyjny system

Turbina bocznokanałowa

Odkurzacz przemysłowy Heavy CAR 11550 S ATEX 22

Zalety odkurzacza:

 

  • Cyklonowy system opadania zanieczyszczeń,
  • System pływakowy odcinający zasysanie wody,
  • System Power Shake
  • Wzmocniony powłoką aluminiową filtr zmywalny o powierzani 17000cm²,
  • Automatyczne otrząsanie filtra.

 


Zastosowanie


Parametry -
Moc [kW] 5,2
Zasilenie [V] 400
Przepływ [m3/h] 380
Podciśnienie [mBar] 500
Pojemność [l] 100
Wymiary [cm] 118 x 63 x 169
Waga [kg] 205

 
BUDOWA I ZASTOSOWANIE
Seria Heavy CAR 11550 S Atex 2-22 to największe odkurzacze przemysłowe do pyłów ciężkich i niebezpiecznych w strefie zagrożonej wybuchem ATEX 22 II 3 GD. . Odkurzacz cechuje duża moc ssania. Zbiornik na zanieczyszczenia jest ręcznie opuszczany na własne kółka, co ułatwia jego czyszczenie. Odkurzacz posiada kosz na dodatkowe akcesoria. Bardzo dobre wyważenie oraz duże koła z hamulcami gwarantują bezpieczne przemieszczanie. Heavy CAR 11550 S Atex 2-22 to odkurzacze przemysłowe skierowane wszędzie tam, gdzie wymagane jest użycie odkurzaczy o wysokich parametrach przepływu powietrza i podciśnienia do zbierania zanieczyszczeń suchych.
 
 
DODATKOWE ROZWIĄZANIA
Model ten posiada wzmocniony wózek i ramę nośną i zaopatrzony jest w trójfazową bocznokanałową turbinę ssącą do pracy w długich przedziałach czasu. Odkurzacz ten posiada turbinę ssącą o łącznej mocy 5,5 kW. Parametry te stawiają model CAR 11550 S wśród liderów pracy w najtrudniejszych warunkach. Cała konstrukcja odkurzacza wykonana jest standardowo ze stali nierdzewnej z pojemność zbiornika na zanieczyszczenia wynosi 100 litrów. Bezpieczne przemieszczanie się gwarantują bardzo dobre wyważenie oraz duże koła z hamulcami. Odkurzacz przystosowany jest zbierania zanieczyszczeń gorących. Odkurzacz bez osprzętu dodatkowego.
 
 
SYSTEM FILTRACJI I INNOWACYJNE PATENTY
System r otacyjnego opadania brudu gwarantuje bardzo niski poziom zanieczyszczenia filtra. Nawet przy zasysaniu takich zabrudzeń jak talk czy wapno 99% pyłu opada na dno zbiornika. Dodatkowo, wielkopowierzchniowy filtr typu cartridge pokryty warstwą aluminium o powierzchni 22 000 cm² zbudowany jest w kapturze ze stali nierdzewnej a skuteczność filtracji powietrza wynosi 1 mikron. Na życzenie klienta istnieje możliwość wbudowania filtra HEPA – klasa H. Te dwie cechy gwarantują stabilną i długotrwałą pracę bez obniżania parametrów ssących. Opatentowany podwójny, mechaniczny i pneumatyczny system oczyszczania filtra powietrza POWER SHAKE pozwala na automatyczne oczyszczanie go bez konieczności użycia siły operatora lub ściągania głowicy. W odkurzaczach tych nie ma zatem znaczenia powierzchnia filtra, gdyż w praktyce jest on tylko dodatkowym zabezpieczeniem, a nie miejscem absorpcji brudu. Ten unikatowy system filtracji powietrza i oczyszczania filtra głównego jest niedostępny w produktach konkurencji.