Odkurzacze przemysłowe
i specjalistyczne
Infolinia
Odkurzacze Heavy i Industry - grupa do zadań specjalnych Odkurzacze przemysłowe do stref zagrożonych wybuchem Odkurzacze przemysłowe do zanieczyszczeń pylistych
Menu

Innowacyjny system
Innowacyjny system iclean
Innowacyjny system

Turbina bocznokanałowa

Odkurzacz przemysłowy Heavy CAR 11550 S

Zalety odkurzacza:

  • Cyklonowy system opadania zanieczyszczeń,
  • System pływakowy odcinający zasysanie wody,
  • System Power Shake
  • Wzmocniony powłoką aluminiową filtr zmywalny o powierzani 17000cm²,
  • Możliwość podłączenia węży D. 40, D.50, D.60,
  • Automatyczne otrząsanie filtra.

 


Zastosowanie


Parametry -
Moc [kW] 5,5
Zasilenie [V] 400
Przepływ [m3/h] 380
Podciśnienie [mBar] 500
Pojemność [l] 100
Wymiary [cm] 118 x 63 x 169
Waga [kg] 205

 
 
BUDOWA I ZASTOSOWANIE
Seria odkurzaczy Heavy CAR 11550 S cechuje się solidna konstrukcja, niezawodnością i dużą wydajnością. Te największe, uniwersalne odkurzacze zostały stworzone specjalnie na potrzeby przemysłu ciężkiego. Model ten może pracować w trybie ciągłym w bardzo trudnych warunkach (bez stref potencjalnie zagrożonych wybuchem), idealnie nadaje się do szybkiego zasysania wszelkiego rodzaju ciężkich materiałów w dużych ilościach na dużych odległościach.
 
 
DODATKOWE ROZWIĄZANIA
Seria Heavy CAR wyposażona jest w dwustopniowe silniki trójfazowe o mocy 5,5 kW, które dzięki bezpośredniemu połączeniu z wirnikiem zapewniają wysoką niezawodność i łatwość konserwacji, pomimo intensywnego użytkowania nawet do 24 godzin. Dzięki turbinie bocznokanałowej o mocy 5,5 kW odkurzacz ten p osiada najwyższą skuteczność zbierania wody, oleju, błota i metali o wysokim ciężarze właściwym z obszarów zalanych. Model ten posiada również przepływ wsteczny zwiększający niezawodność pomp, bez którego częściej ulęgają zatkaniu za względu na rodzaj zasysanych materiałów oraz standardowo zawiera pneumatyczny układ wypompowujący wodę ze zbiornika. Heavy CAR 11550 S ma solidną konstrukcję oraz wzmocnioną ramę jezdną. Na życzenie klienta w odkurzaczu może być zamontowana elektryczna pompa zanurzeniowa wody. Odkurzacz charakteryzuje się wysoką jakością akcesoriów. Bezpieczne przemieszczanie się gwarantują bardzo dobre wyważenie oraz duże koła z hamulcami. Odkurzacz przystosowany jest zbierania zanieczyszczeń gorących. Odkurzacz bez osprzętu dodatkowego.
 
 
SYSTEM FILTRACJI I INNOWACYJNE PATENTY
Odkurzacz wyposażony jest w cyklonowy system separacji zanieczyszczeń i podwójny system oczyszczania filtra POWER SHAKE. Opcjonalnie urządzenie można wyposażyć w wąż spustowy wody oraz kosz filtracyjny separujący zanieczyszczenia. Konstrukcja odkurzacza malowana jest proszkowo a pojemność zbiorników na zanieczyszczenia wynosi 100 litrów (istnieje opcja zamówienia odkurzacza ze stali nierdzewnej). System rotacyjnego opadania brudu gwarantuje bardzo niski poziom zanieczyszczenia filtra. Nawet przy zasysaniu takich zabrudzeń jak talk czy wapno 99% pyłu opada na dno zbiornika. Dodatkowo, wielkopowierzchniowy filtr typu cartridge pokryty warstwą aluminium o powierzchni 17000 cm² zbudowany jest w kapturze ze stali nierdzewnej a skuteczność filtracji powietrza wynosi 1 mikron. Na życzenie klienta istnieje możliwość wbudowania filtra HEPA – klasa H. Te dwie cechy gwarantują stabilną i długotrwałą pracę bez obniżania parametrów ssących. Opatentowany podwójny, mechaniczny i pneumatyczny system oczyszczania filtra powietrza POWER SHAKE pozwala na automatyczne oczyszczanie go bez konieczności użycia siły operatora lub ściągania głowicy. W odkurzaczach zamontowany jest system pływakowy odcinający zasysanie wody, oleju, błota do zbiornika w chwili jego zapełnienia. Zbiornik na zanieczyszczenia jest ręcznie opuszczany na własne kółka, co znacznie ułatwia jego oczyszczanie.