Odkurzacze przemysłowe
i specjalistyczne
Infolinia
Odkurzacze Heavy i Industry - grupa do zadań specjalnych Odkurzacze przemysłowe do stref zagrożonych wybuchem Odkurzacze przemysłowe do zanieczyszczeń pylistych
Menu

Innowacyjny system
Innowacyjny system iclean
Innowacyjny system

Turbina bocznokanałowa

Odkurzacz przemysłowy Heavy CAR 11550 P BAG ICLEAN

Zalety odkurzacza:

  • Trzy filtry chronione efektem cyklonowym,
  • Filtry oddzielone od siebie płytkami,
  • System LONGOPAC®
  • Zbieranie zanieczyszczeń także podczas okresowych faz czyszczenia filtra.

 
Parametry -
Moc [kW] 5,5
Zasilanie [V]400 + 230
Otrząsacz filtraautomatyczny
Klasa filtra H
Przepływ [m3/h] 560
Podciśnienie [bar]320
Pojemność [l] 20 m LONGOPACK
Wymiary [cm] 115 x 65 x 160
Waga [kg] 215

 
 
BUDOWA I ZASTOSOWANIE
Heavy CAR 11550 P BAG ICLEAN - to model odkurzacza przemysłowego z jednofazową jednostopniową turbiną bocznokanałową z systemem ciągłego pakowania LONGOPAC. Turbina wykonana jest z odlewu aluminiowego. To niezwykle ciche, wydajne, niezawodne i wytrzymałe urządzenie przystosowane do pracy ciągłej przez 24 godziny.
 

 
 
SYSTEM FILTRACJI
Odkurzacze wyposażone są w całkowicie nowatorski, automatyczny system oczyszczania filtra, który jest pierwszym systemem zapewniającym zasysanie zanieczyszczeń i gwarantujący przy tym samoistne czyszczenie filtra bez interwencji operatora. Podczas pracy system IClean przewiewa i wstrząsa każdy filtr bez przerywania ssania, co gwarantuje stałą wydajność i efektywność filtra. Technologia ta rozwinęła się w odpowiedzi na zapotrzebowanie na systemy umożliwiające nieprzerwaną pracę odkurzacza w dłuższych okresach czasu, szczególnie w połączeniu z maszynami produkcyjnymi. Filtry te zapewniają wolne od pyłów środowisko pracy. Część zewnętrzna wykonana jest z materiału przewodzącego w celu umożliwienia rozładowania ładunków elektrostatycznych gromadzących się podczas pracy urządzenia. Część wewnętrzna, dzięki użyciu filtrów HEPA może odfiltrować 99,995% drobinek pyłu w rozmiarze 0,3 mikrona sprawiając, że miejsce pracy staje się bezpieczne i praktycznie wolne od zanieczyszczeń. Filtry chronione są przez opatentowany system cyklonowy wykonany ze stali nierdzewnej. System ICLEAN opiera się na 15-sekundowych cyklicznych fazach czyszczenia filtra występujących naprzemiennie co minutę. Proces ten wykorzystuje wibracje i podmuchy powietrza wytwarzane przez samo urządzenie, tak więc nie jest potrzebna dodatkowa sprężarka. Dla uzyskania jak najlepszych rezultatów, w czasie każdej fazy następuje odcięcie ssania od filtra aktualnie podlegającego czyszczeniu. Modele wyposażone w system ICLEAN stanowią istotną alternatywę dla półprofesjonalnych odkurzaczy zintegrowanych ze sprężarkami, gdyż te , nie są zaprojektowane dla celów przemysłowych, maja problemy z kondensacją i zawodnością w średnich i długich okresach.
 
 
INNOWACYJNE PATENTY
Modele wyposażone są w niezwykle wytrzymałe, wykonane z tworzywa sztucznego worki LONGOPAC, o łącznej długości 20 m, które umieszczone są pod zasobnikiem. System LONGOPAC® doskonale sprawdza się w przemyśle budowlanym oraz w miejscach, gdzie występuje zapylenie substancjami niebezpiecznymi np. azbestem. Worki LONGOPAC® są wytrzymałe i łatwe do zamykania i transportowania.
 
Modele dostępne są w wersji Atex 22 do stref potencjalnie zagrożonych wybuchem.