Odkurzacze przemysłowe
i specjalistyczne
Infolinia
Odkurzacze Heavy i Industry - grupa do zadań specjalnych Odkurzacze przemysłowe do stref zagrożonych wybuchem Odkurzacze przemysłowe do zanieczyszczeń pylistych
Menu

Innowacyjny system
Innowacyjny system iclean
Innowacyjny system

Turbina bocznokanałowa

Odkurzacz przemysłowy Heavy CAR 11550 OIL

Zalety odkurzacza:

  • Wzmocniony powłoką aluminiową filtr zmywalny o powierzani 15000cm²,
  • Możliwość podłączenia węży D. 40, D.50, D.60,
  • Otrząsacz filtra,
  • Filtr do odsysania pyłu.

 


Zastosowanie
   


Parametry -
Moc [kW] 5,5
Zasilenie [V] 400
Przepływ [m3/h] 380
Podciśnienie [mBar] 500
Pojemność [l] 100
Wymiary [cm] 118 x 63 x 169
Waga [kg] 210

 
 
BUDOWA I ZASTOSOWANIE
Odkurzacze serii Heavy 11550 OIL to odkurzacze przemysłowe o solidnej, wzmocnionej konstrukcji, skierowane wszędzie tam, gdzie wymagane jest użycie odkurzaczy o wysokich parametrach przepływu powietrza i podciśnienia. Odkurzacz ten posiada turbinę ssącą gwarantującą wysoką skuteczność odsysania 24 h przez 7 dni w tygodniu. Zalecany do użytku w halach magazynowych, firmach budowlanych, sprzątających oraz wszelkich segmentach przemysłu. Bezpieczne przemieszczanie się gwarantują bardzo dobre wyważenie oraz duże koła z hamulcami. Odkurzacz jest przystosowany do zbierania zanieczyszczeń gorących. Odkurzacz bez osprzętu dodatkowego. To bezpieczna inwestycja, dzięki której zaoszczędzisz na zakupie chłodziwa i czasie sprzątania.
 
 
DODATKOWE ROZWIĄZANIA
Seria Heavy CAR wyposażona jest w dwustopniowe silniki trójfazowe o mocy 5,5 kW, które dzięki bezpośredniemu połączeniu z wirnikiem zapewniają wysoką niezawodność i łatwość konserwacji, pomimo intensywnego użytkowania, nawet do 24 godzin. Odkurzacze posiadają wsteczny przepływ, zapewniający większą niezawodność pomp, które narażone są na zablokowanie różnymi rodzajami zasysanych materiałów. Posiadają również system pływakowy, który odcina zasysanie płynów do zbiornika w chwili jego zapełnienia. Jednofazowa bocznokanałowa turbina ssąca gwarantuje wysoką skuteczność odsysania oraz niezawodność nawet przy pracy ciągłej. Na życzenie klienta w odkurzaczu można zamontować elektryczna pompę zanurzeniową wody, wąż spustowy oraz kosz separujący zanieczyszczenia.
 
 
SYSTEM FILTRACJI I INNOWACYJNE PATENTY
System rotacyjnego opadania brudu gwarantuje bardzo niski poziom zanieczyszczenia filtra. Nawet przy zasysaniu takich zabrudzeń jak talk czy wapno 99% pyłu opada na dno zbiornika. Dodatkowo, wielkopowierzchniowy filtr typu cartridge pokryty warstwą aluminium zabudowany jest w kapturze ze stali nierdzewnej a skuteczność filtracji powietrza wynosi 1 mikron. Na życzenie klienta istnieje możliwość wbudowania filtra HEPA – klasa H. Te dwie cechy gwarantują stabilną i długotrwałą pracę bez obniżania parametrów ssących. Opatentowany podwójny, mechaniczny i pneumatyczny system oczyszczania filtra powietrza POWER SHAKE pozwala na automatyczne oczyszczanie go bez konieczności użycia siły operatora lub ściągania głowicy. Ten unikatowy system filtracji powietrza i oczyszczania filtra głównego jest niedostępny w produktach konkurencji. Odkurzacz zalecany do użytku w halach magazynowych, firmach budowlanych, sprzątających oraz wszelkich segmentach przemysłu. Bezpieczne przemieszczanie się gwarantują bardzo dobre wyważenie oraz duże koła z hamulcami.