Odkurzacze przemysłowe
i specjalistyczne
Infolinia
Odkurzacze Heavy i Industry - grupa do zadań specjalnych Odkurzacze przemysłowe do stref zagrożonych wybuchem Odkurzacze przemysłowe do zanieczyszczeń pylistych
Menu

Innowacyjny system
Innowacyjny system iclean
Innowacyjny system

Turbina bocznokanałowa

Odkurzacz przemysłowy Heavy CAR 11220 BAG ICLEAN

Zalety odkurzacza:

  • Trzy filtry chronione efektem cyklonowym,
  • Filtry oddzielone od siebie płytkami,
  • System LONGOPAC®
  • Zbieranie zanieczyszczeń także podczas okresowych faz czyszczenia filtra.
 
Parametry -
Moc [kW] 2,2
Zasilanie [V]230
Otrząsacz filtraautomatyczny
Klasa filtra H
Przepływ [m3/h] 320
Podciśnienie [bar]320
Pojemność [l] 20 m LONGOPACK
Wymiary [cm] 115 x 65 x 160
Waga [kg] 185

 
 
BUDOWA I ZASTOSOWANIE
Heavy CAR 11220 BAG ICLEAN - to model odkurzacza przemysłowego z jednofazową jednostopniową turbiną bocznokanałową z systemem ciągłego pakowania LONGOPAC. Turbina wykonana jest z odlewu aluminiowego. To niezwykle ciche, wydajne, niezawodne i wytrzymałe urządzenie przystosowane do pracy ciągłej przez 24 godziny.
 

 
SYSTEM FILTRACJI
Odkurzacze wyposażone są w całkowicie nowatorski, automatyczny system oczyszczania filtra, który jest pierwszym systemem zapewniającym zasysanie zanieczyszczeń i gwarantujący przy tym samoistne czyszczenie filtra bez interwencji operatora. Podczas pracy system IClean przewiewa i wstrząsa każdy filtr bez przerywania ssania, co gwarantuje stałą wydajność i efektywność filtra. Technologia ta rozwinęła się w odpowiedzi na zapotrzebowanie na systemy umożliwiające nieprzerwaną pracę odkurzacza w dłuższych okresach czasu, szczególnie w połączeniu z maszynami produkcyjnymi. Filtry te zapewniają wolne od pyłów środowisko pracy. Część zewnętrzna wykonana jest z materiału przewodzącego w celu umożliwienia rozładowania ładunków elektrostatycznych gromadzących się podczas pracy urządzenia. Część wewnętrzna, dzięki użyciu filtrów HEPA może odfiltrować 99,995% drobinek pyłu w rozmiarze 0,3 mikrona sprawiając, że miejsce pracy staje się bezpieczne i praktycznie wolne od zanieczyszczeń. Filtry chronione są przez opatentowany system cyklonowy wykonany ze stali nierdzewnej. System ICLEAN opiera się na 15-sekundowych cyklicznych fazach czyszczenia filtra występujących naprzemiennie co minutę. Proces ten wykorzystuje wibracje i podmuchy powietrza wytwarzane przez samo urządzenie, tak więc nie jest potrzebna dodatkowa sprężarka. Dla uzyskania jak najlepszych rezultatów, w czasie każdej fazy następuje odcięcie ssania od filtra aktualnie podlegającego czyszczeniu. Modele wyposażone w system ICLEAN stanowią istotną alternatywę dla półprofesjonalnych odkurzaczy zintegrowanych ze sprężarkami, gdyż te , nie są zaprojektowane dla celów przemysłowych, maja problemy z kondensacją i zawodnością w średnich i długich okresach.
 
 
INNOWACYJNE PATENTY
Modele wyposażone są w niezwykle wytrzymałe, wykonane z tworzywa sztucznego worki LONGOPAC, o łącznej długości 20 m, które umieszczone są pod zasobnikiem. System LONGOPAC® doskonale sprawdza się w przemyśle budowlanym oraz w miejscach, gdzie występuje zapylenie substancjami niebezpiecznymi np: azbestem. Worki LONGOPAC® są wytrzymałe i łatwe do zamykania i transportowania.
 
Modele dostępne są w wersji Atex 22 do stref potencjalnie zagrożonych wybuchem.