Odkurzacze przemysłowe
i specjalistyczne
Infolinia
Odkurzacze Heavy i Industry - grupa do zadań specjalnych Odkurzacze przemysłowe do stref zagrożonych wybuchem Odkurzacze przemysłowe do zanieczyszczeń pylistych
Menu

Innowacyjny system
Innowacyjny system iclean
Innowacyjny system

Turbina bocznokanałowa

Odkurzacz przemysłowy Heavy 11300 ICLEAN

Zalety odkurzacza:

  • Trzy filtry chronione efektem cyklonowym,
  • Zbiornik ze stali nierdzewnej,
  • Filtry oddzielone od siebie płytkami,
  • Zbieranie zanieczyszczeń także podczas okresowych faz czyszczenia filtra.

 
Parametry -
Moc [kW] 3,0
Zasilanie [V]400 + 230
Otrząsacz filtraautomatyczny
Klasa filtra H
Przepływ [m3/h] 320
Podciśnienie [bar]320
Pojemność [l] 75
Wymiary [cm] 80 x 60 x 158
Waga [kg] 158

 
 
BUDOWA I ZASTOSOWANIE
Model Heavy 11300 ICLEAN to odkurzacz przemysłowy zasilany jedno lub trójfazową turbiną boczno kanałową. Przeznaczone są do pracy ciągłej. Podczas pracy system IClean przewiewa i wstrząsa każdy filtr bez przerywania ssania, co gwarantuje stałą wydajność i efektywność filtra. Zastosowane filtry HEPA uwalniają środowisko od kurzu, a ich właściwości przewodzące umożliwiają rozładowanie ładunków elektrostatycznych. Modele Heavy 11220 ICLEAN i 11300 ICLEAN są dostępne z łatwym do opróżniania zbiornikiem o pojemności 75 litrów.
 
 
SYSTEM FILTRACJI
Odkurzacze wyposażone są w całkowicie nowatorski, automatyczny system oczyszczania filtra, który jest pierwszym systemem zapewniającym zasysanie zanieczyszczeń i gwarantujący przy tym samoistne czyszczenie filtra bez interwencji operatora. Technologia ta rozwinęła się w odpowiedzi na zapotrzebowanie na systemy umożliwiające nieprzerwaną pracę odkurzacza w dłuższych okresach czasu, szczególnie w połączeniu z maszynami produkcyjnymi. Filtry te zapewniają wolne od pyłów środowisko pracy. Część zewnętrzna wykonana jest z materiału przewodzącego w celu umożliwienia rozładowania ładunków elektrostatycznych gromadzących się podczas pracy urządzenia. Część wewnętrzna, dzięki użyciu filtrów HEPA może odfiltrować 99,995% drobinek pyłu w rozmiarze 0,3 mikrona sprawiając, że miejsce pracy staje się bezpieczne i praktycznie wolne od zanieczyszczeń.