Odkurzacze przemysłowe
i specjalistyczne
Infolinia
Odkurzacze Heavy i Industry - grupa do zadań specjalnych Odkurzacze przemysłowe do stref zagrożonych wybuchem Odkurzacze przemysłowe do zanieczyszczeń pylistych
Menu

Innowacyjny system
Innowacyjny system iclean
Innowacyjny system

Turbina bocznokanałowa

Odkurzacz przemysłowy Heavy 11220 BAG ICLEAN

Zalety odkurzacza:

  • Trzy filtry chronione efektem cyklonowym,
  • Filtry oddzielone od siebie płytkami,
  • System LONGOPAC®
  • Zbieranie zanieczyszczeń także podczas okresowych faz czyszczenia filtra.

 

Parametry -
Moc [kW] 2,0
Zasilanie [V]230
Otrząsacz filtraautomatyczny
Klasa filtra H
Przepływ [m3/h] 320
Podciśnienie [bar]320
Pojemność [l] 20 m LONGOPACK
Wymiary [cm] 80 x 60 x 180
Waga [kg] 158

 
 
BUDOWA I ZASTOSOWANIE
Modele Heavy 11220 BAG ICLEAN to odkurzacze przemysłowe zasilane jedno lub trójfazowymi turbinami bocznokanałowymi. Przeznaczone są do pracy ciągłej. Podczas pracy system IClean przewiewa i wstrząsa każdy filtr bez przerywania ssania, co gwarantuje stałą wydajność i efektywność filtra. Zastosowane filtry HEPA uwalniają środowisko od kurzu, a ich właściwości przewodzące umożliwiają rozładowanie ładunków elektrostatycznych.
 

 
INNOWACYJNE PATENTY
Modele Heavy 11220 BAG ICLEAN oferują możliwość korzystania z systemu LONGOPAC ®, dzięki któremu pył jest workowany i zamykany nie zanieczyszczając środowiska pracy oraz chroniąc zdrowie. System LONGOPAC ® doskonale sprawdza się w przemyśle budowlanym oraz w miejscach, gdzie występuje zapylenie substancjami niebezpiecznymi np. azbestem. Worki LONGOPAC® są wytrzymałe i łatwe do zamykania i transportowania.
 
 
SYSTEM FILTRACJI
Odkurzacze wyposażone są w całkowicie nowatorski, automatyczny system oczyszczania filtra, który jest pierwszym systemem zapewniającym zasysanie zanieczyszczeń i gwarantujący przy tym samoistne czyszczenie filtra bez interwencji operatora. Technologia ta rozwinęła się w odpowiedzi na zapotrzebowanie na systemy umożliwiające nieprzerwaną pracę odkurzacza w dłuższych okresach czasu, szczególnie w połączeniu z maszynami produkcyjnymi. Filtry te zapewniają wolne od pyłów środowisko pracy. Część zewnętrzna wykonana jest z materiału przewodzącego w celu umożliwienia rozładowania ładunków elektrostatycznych gromadzących się podczas pracy urządzenia. Część wewnętrzna, dzięki użyciu filtrów HEPA może odfiltrować 99,995% drobinek pyłu w rozmiarze 0,3 mikrona sprawiając, że miejsce pracy staje się bezpieczne i praktycznie wolne od zanieczyszczeń. System ICLEAN opiera się na 15-sekundowych cyklicznych fazach czyszczenia filtra występujących naprzemiennie co minutę. Proces ten wykorzystuje wibracje i podmuchy powietrza wytwarzane przez samo urządzenie, tak więc nie jest potrzebna dodatkowa sprężarka. Dla uzyskania jak najlepszych rezultatów, w czasie każdej fazy następuje odcięcie ssania od filtra aktualnie podlegającego czyszczeniu. Modele wyposażone w system ICLEAN stanowią istotną alternatywę dla półprofesjonalnych odkurzaczy zintegrowanych ze sprężarkami, gdyż te, nie są zaprojektowane dla celów przemysłowych, maja problemy z kondensacją i zawodnością w średnich i długich okresach.
 
Modele dostępne są w wersji Atex 22 do stref potencjalnie zagrożonych wybuchem.